admin 2018-12-29 00:00:00
Jeżeli masz jakieś pytanie lub zastrzeżenie skontaktuj się ze mną na podany obok adres ;)
admin 2018-12-28 00:00:00
Oto kometa roku! 46P/Wirtanen. Jest widoczna gołym okiem, a jej wizualny rozmiar przekracza wielkość tarczy Księżyca w pełni!
admin 2018-12-28 00:00:00
W 2019 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU) będzie obchodzić swoją setną rocznicę (IAU100), a także stulecie astronomicznych przełomów, które ukształtowały naukę, technologię i kulturę. Trwające przez cały rok obchody mają na celu także wskazanie, jak istotna jest astronomia jako narzędzia w edukacji, rozwoju i dyplomacji.
admin 2018-12-28 00:00:00
Od 2006 roku nie jest już planetą! Dotychczas przez stulecia kolejne odkrycia astronomiczne przynosiły nowe planety, które dodawano do znanego nam modelu Układu Słonecznego. W XIX wieku odkryto ósmą planetę – Neptuna. Ostatnią był Pluton, kiedy to w 1930 roku „wypatrzył ją” Clyde William Tombaugh, amerykański astronom.
admin 2018-12-26 00:00:00
klikajcie i oglądajcie
admin 2018-12-25 00:00:00
Szef Haasa – Guenther Steiner obawia się, że po zmianach w przepisach technicznych na sezon 2019 czołowe zespoły F1 powiększą swą przewagę nad resztą stawki.

Od przyszłego roku w Formule 1 będzie wykorzystywany zmodyfikowany pakiet aerodynamiczny.
Uproszczone konstrukcje przedniego skrzydła, kanałów chłodzących hamulce i deflektorów mają za zadanie ograniczyć efekt "brudnego powietrza" pozostawianego za bolidem jadącym po torze. Z kolei szersze i głębsze tylne skrzydło zapewni efektywniej działający DRS.

Steiner obawia się, że największe zespoły zyskają jeszcze większą przewagę nad mniejszymi ekipami.

„Zawsze istnieje takie ryzyko. Dla największych zespołów pracują dobrzy eksperci. Wykonują swoje obowiązki na wysokim poziomie i mają do dyspozycji większe zasoby. Naturalnie powinni z nimi radzić sobie lepiej od pozostałych. W przeciwnym wypadku robią coś nie tak”.

„Sądzę, że przynajmniej na początku sezonu różnica pomiędzy dużymi zespołami i resztą ekip powinna być większa. Wszystko ze względu na zasoby. Mają ich więcej, więc ich bolidy mogą być szybsze”.
admin 2018-12-25 00:00:00
Valtteri Bottas nie ukrywa, że mocno przeżył utratę szansy na odniesienie zwycięstwa w GP Azerbejdżanu.

W końcówce szalonej rywalizacji na ulicach Baku kierowca Mercedesa jechał na pierwszym miejscu. Wtedy to najechał na odłamki pozostałe na prostej startowej po kolizji Kevina Magnussena z Pierre'em Gasly'ym, przebił prawą tylną oponę i został zmuszony do wycofania się z dalszej walki. Zwycięstwo powędrowało do jego zespołowego partnera – Lewisa Hamiltona, który ostatecznie wywalczył piąte mistrzostwo świata.

„Myślałem, że był to mój najlepszy wyścig. Od długiego czasu nie jechałem na czele. Udało mi się jednak przebić na prowadzenie i nadawać tempo rywalizacji” – powiedział Bottas.

„Pamiętam, że tuż przed przebiciem opony czułem, że jadę z dużą pewnością siebie i mam wszystko pod kontrolą. Wiedziałem, że potrzebuję nieco szczęścia, aby obronić prowadzenie, ale nagle najechałem na odłamki znajdujące się na głównej prostej. Nie widziałem ich wcześniej. Przebiłem oponę i w taki oto sposób mój wyścig dobiegł końca” – wyjaśniał reprezentant ekipy Srebrnych Strzał.

„We wcześniejszych wyścigach otarłem się o zwycięstwo. Kilka razy byłem drugi, więc nie mogłem się doczekać, by po raz pierwszy w tym roku stanąć na najwyższym stopniu podium. Nigdy jednak do tego nie doszło. Widziałem rozczarowanie zespołu. Wszyscy okazywali mi olbrzymie wsparcie”.

„Gdy wróciłem do hotelu całkowicie się załamałem. Upadłem na kolana i płakałem jak małe dziecko. Później się jednak podniosłem i powiedziałem sobie, że jedna porażka mnie nie zdołuje”.
admin 2018-12-25 00:00:00
Robert Kubica przyznał, że komentarze Sebastiana Vettela dotyczące jego powrotu do Formuły 1 nie robią na nim wrażenia.

Polak po ośmioletniej przerwie wróci do startów w Królowej Sportów Motorowych jako zawodnik Williamsa. Mimo to Sebastian Vettel w jednej z niedawnych wypowiedzi przyznał, iż ma mieszane odczucia, ponieważ 34-letni Kubica blokuje miejsce jednemu z młodszych kierowców.

Zwycięzca Grand Prix Kanady 2008 w rozmowie z RMF FM zapytany o opinię reprezentanta Ferrari, odpowiedział: „Jeśli chodzi o rywali, to jest to normalne, że rywalizacja jest duża. Tak naprawdę można mówić, że Vettel nie jest dużo młodszy od mnie, chociaż parę lat ma mniej. Z drugiej strony jest bardzo dużo młodych kierowców, którzy wchodzą do Formuły 1. Na przykład mój partner zespołowy [George Russell]”
admin 2018-12-21 00:00:00
Test e rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
admin 2018-12-19 00:00:00
LALALALALALLALALALA