zuzancha123456.pino.pl 2018-01-07 00:00:00
hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
zuzancha123456.pino.pl 2018-01-07 00:00:00
rrrrrdddddddddddddddddd
marcingynnek.pino.pl 2018-01-07 00:00:00
portfel kluczy prywatnych i haseł
ar105.pino.pl 2018-01-07 00:00:00
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ar105.pino.pl 2018-01-07 00:00:00
ahahahahahahah
ar105.pino.pl 2018-01-07 00:00:00
aggagagagagagag
knmap.pino.pl 2018-01-02 00:00:00
Święta Bożego Narodzenia nadchodzą wielkimi krokami!

18 grudnia 2017 roku zorganizowaliśmy Wigilię Naszego Koła Naukowego. Atmosfera jaka panowała wśród nas była niesamowita. Szczególne podziękowania kierujemy do Naszej opiekunki Koła dr Pauliny Bieś- Srokosz.

Wszystkim wykładowcom, pracownikom, a także studentom Życzymy spokojnych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie rodziny!
knmap.pino.pl 2018-01-02 00:00:00
W dniu 11 grudnia 2017 roku w Instytucie Prawa, Administracji i Zarządzania Akademii im. Jana Długosza, odbyły się obchody Europejskiego Dnia Prawnika. Organizatorem tego wydarzenia było Koło Naukowe Myśli Administracyjno-Prawnej oraz Poradnia Prawa Administracyjnego, funkcjonujące pod kierownictwem dr Pauliny Bieś-Srokosz.

Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród społeczności akademickiej, jak i okolicznych szkół średnich, np.

W ramach spotkania młodzież miała okazję uczestniczyć w projekcji filmu pt. „Amok" w reżyserii Katarzyny Adamik. Film ten oparty został o prawdziwą historię Krystiana Bali, którą żyły media na całym świecie. Następnie, goście wydarzenia mieli także okazję uczestniczyć w dyskusji podjętej przy udziale przedstawicieli z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu.


Na temat wydarzenia zabrali głos także studenci:

Dzień Prawnika połączony z seansem filmowym to świetna inicjatywa na pewno przyciągająca uwagę studentów, jak i poszerzająca naszą wiedzę na początku ścieżki studiów prawniczych. Dzięki temu przedsięwzięciu mogliśmy wyrazić - poprzez dyskusję z przedstawicielami Okręgowej Izby Radców Prawnych - swoje opinie, wątpliwości, porównać nasze stanowiska dotyczące tematów przyciągających uwagę, jak proces poszlakowy, psychika oskarżonego czy też kary śmierci, która niewątpliwie budzi duże kontrowersje i rozterki. Inicjatywy takie jak ta powinny być podejmowane częściej, bo dają studentom możliwość bezpośredniego spotkania z praktykami zawodu, którymi być może niektórzy z nas będą się zajmować w przyszłości.

Patrycja Budzińska
Studentka kierunku Prawa


Jestem zachwycona, że w tak wyjątkowy sposób koledzy ze starszych roczników postanowili obchodzić Dzień Prawnika, który przypadł na datę 11.12.2017 r. Rozpowszechnili miniony event po całej uczelni AJD Częstochowa. Na przedsięwzięciu mile widziany był każdy zainteresowany student i pracownik uczelni Patryk Błasiak, kolega z roku brał czynny udział w organizacji, prowadzenia przedsięwzięcia i to właśnie On wprowadził nas poprzez kilku zdaniową wypowiedź w klimat filmu pt. „Amok" reżyserii Kasi Adamik.

„Amok" to mistrzowsko skonstruowany thriller psychologiczny, w którym przeplatają się miłość, zdrada i niepohamowana żądza; a widz od samego początku zadaje sobie pytanie - czy autor książki jest mordercą, czy też stał się ofiarą własnych ambicji i nieszczęśliwego zbiegu okoliczności? Po seansie, odbyła się wymiana zdań, opinii, przemyśleń na temat filmu z zaproszonymi gośćmi
- Radcy Prawni.

Spotkanie dało mi możliwość dedukowania się na temat zawodu, z którym wiąże przyszłość oraz poszerzyło moje zainteresowanie nim. Wydarzenia tego typu powinny odbywać się częściej, ponieważ dają możliwość rozwoju, nawiązania kontaktów z nowymi osobami, a także mogą stanowić klucz do naszej przyszłości zawodowej.

Monika Chodkiewicz
Studentka kierunku PrawaDnia 11 grudnia 2017 r., w jednym z gmachów AJD w Częstochowie odbyło się fantastycznie zorganizowane i zaplanowane wydarzenie - Dzień Prawnika. Wszystko zaczęło się krótkim przedstawieniem planu „imprezy", oraz wprowadzeniem do filmu. Następnie odbyła się projekcja, osobiście uważam, że bardzo kontrowersyjnego, a zarazem niesamowicie interesującego filmu pt. „Amok" w reżyserii Katarzyny Adamik. Zwieńczeniem była dyskusja z Radcami Prawnymi, na temat wcześniej wspomnianego filmu, która chwilami przybierała bardzo energiczną postać. Wszyscy goście na auli, mieli możliwość zabrania głosu, wydania subiektywnej opinii o seansie filmowym, oraz wymiany zdań z przedstawicielami zawodów prawniczych.

Dążąc do podsumowania, był to świetnie spędzony czas w towarzystwie wielu interesujących osób. Wydarzenia takie jak te, pozwalają na poszerzanie oraz kształtowanie swoich własnych opinii, które często okazują się kluczowe w podejmowaniu wiążących i istotnych decyzji w życiu. Przyciągają one uwagę wielu ludzi, co świadczy o ich dydaktycznej wartości i zachęca do ich ponownej organizacji w przyszłości.

Jakub Czuchryta
Student kierunku Prawa


Super organizacja. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Cieszę się, że podjęto dyskusję na bardzo kontrowersyjny temat, który do tej pory budzi wiele wątpliwości, a o którym jest głośno w mediach społecznościowych.

Monika
Studentka kierunku Administracji
djadi 2017-12-27 00:00:00
pppppppppppppppppppppppppppppppppp
szymekkomenda.pino.pl 2017-12-23 00:00:00
sADDADWAdawdwadwda