mrvanteks.pino.pl 2018-05-17 00:00:00
xddddddddddddddd
mrvanteks.pino.pl 2018-05-16 00:00:00
Hdhsvsjsvsgshshw
mrvanteks.pino.pl 2018-05-16 00:00:00
Xdstnxvjstjtsjstjwt
malach.pino.pl 2018-05-16 00:00:00
Już niewiele ponad miesiąc pozostało do rozpoczęcia 28. edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie!
Dla tych, którzy już nie mogą się go doczekać, Organizatorzy przygotowali playlistę prezentującą nagrania artystów, którzy w tym roku wystąpią na krakowskim Kazimierzu:
https://www.youtube.com/watch?v=Bl1epz3tSSA&list=PLB_oGo-IeHOG0HFqsEJon_bx_M48RtgaE
Enjoy!
stevenspace.pino.pl 2018-05-15 00:00:00
Dziś (15-05-2018) o godzinie 9:45 nastąpiło przekazanie urzędu gubernatora.

Poprzedni gubernator Irfek zorganizował autonomię i rozwijał ją. Należą mu się słowa uznania. Gratulacje!

Nowym gubernatorem został Demon Caporegime Twardowsky.
stevenspace.pino.pl 2018-05-15 00:00:00
W dniu dzisiejszym (15-05-2018) ruszyła oficjalna strona Legionu Wolności
mrbili.pino.pl 2018-05-14 00:00:00
A teraz pije sobie cole
dawid1265.pino.pl 2018-05-14 00:00:00
tyjrfthyrhrthrtrh
murzyn185.pino.pl 2018-05-14 00:00:00
30 dostawców usług i rozwiązań chmurowych ubiega się o tytuł Best in Cloud 2018, przyznawany corocznie w konkursie, organizowanym przez redakcję Computerworld. Zgłoszone rozwiązania oceniane są w 9 kategoriach produktowych. Po konkursowych ankietach widać, że rynek stał się dojrzały, a organizacje wdrażają coraz ciekawsze projekty, wpisujące się w filozofię cloud computingu.


Konkurs Best in Cloud, organizowany przez Computerworld po raz szósty, upowszechnia i promuje najefektywniejsze sposoby wykorzystania technologii cloud. W tym roku podzielony został na dwie ścieżki – konkurs dla dostawców technologii chmurowych oraz dla organizacji, które wdrożyły rozwiązania cloud. Dopisują nie tylko ciekawe rozwiązania zgłaszane przez głównych graczy rynkowych, ale też widać, że cloud mocno wchodzi do specjalistycznych ofert mniejszych organizacji. Pojawiły się też warte uwagi wdrożenia po stronie klienckiej.

Na prośbę zainteresowanych firm przyjmowanie zgłoszeń konkursowych zostało wydłużone przez redakcję o dwa dni, do 19 kwietnia włącznie, ale już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy i pokazać kilka projektów, które trafiły do pierwszego etapu oceny (przypomnijmy, że wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22 maja, podczas konferencji Computerworld Best in Cloud).

Oracle, który od wielu miesięcy wyraźnie postawił na cloud computing, chwali się Oracle Autonomous Data Warehouse Cloud – pierwszą na świecie usługą udostępniająca bazę danych w chmurze, która samodzielnie działa, zabezpiecza się i naprawia, wykorzystując do tego uczenie maszynowe. Jak zapewnia dostawca, usługa dostarcza wszystkie funkcje analityczne, zabezpieczenia i wysoką dostępność bazy danych Oracle przy jednoczesnym wyeliminowaniu konieczności konfigurowania, dostrajania i administrowania - nawet jeśli obciążenia hurtowni lub wolumeny danych ulegają zmianom. Autonomiczna baza danych nie wymaga żadnych działań administracyjnych ze strony klienta.

Mniejsze organizacje również mają sporo do pokazania. UseCrypt Safe firmy UseCrypt (Cryptomind) to autorska aplikacja, pozwalająca na eliminację ryzyka związanego z nieautoryzowanym dostępem do danych. UseCrypt Safe gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa, dzięki wykorzystaniu certyfikowanych algorytmów i protokołów kryptograficznych. Rozwiązanie jest zgodne z wymogami RODO (m.in. szyfrowanie danych osobowych, bezpieczna archiwizacja danych, ochrona transferu danych czy ochrona urządzeń).

Białostocki SoftwareHut zgłosił projekt Zonifero, wspierający pracę Office oraz HR managerów, zarządców biur oraz całych budynków, pracowników firm czy firmy świadczące usługi na rzecz biura bądź budynku. To system zarządzania między innymi rezerwacjami sal konferencyjnych, strefą hot-desków oraz miejsc parkingowych, wirtualne mapy ze wsparciem lokalizacji osób, powierzchni i urządzeń, komunikacją z serwisem świadczącym usługi na rzecz biura, bądź budynku(firmy sprzątające, ochroniarskie, serwis elektryczny), integrujący się przy okazji z urządzeniami IoT.

Firmy wybierają chmurę
Do konkursu trafiły też ciekawe zgłoszenia od firm, które wdrożyły usługi cloudowe.

Jednym z nich jest projekt Circle K Europe, polegający na przeniesieniu Enterprise Resource Planning, Business Intelligence,Integration oraz Identity Management z Data Center do Oracle Public Cloud. To największy projekt Oracle Public Cloud w Europie. Optymalne zaplanowanie etapów migracji pozwoliło firmie zachować ciągłość działania.

Circle K szeroko sięga po rozwiązania typu cloud i ma w tym spore doświadczenie – na koncie ma już wcześniejsze udane wdrożenia cloudowe oparte na rozwiązaniach AWS czy Microsoft Azure.

WearCo postanowił zgłosić swoje wdrożenie nowej skalowalnej i elastycznej infrastruktury dla platformy e-commerce, którą zaprojektował wraz z 3S Data Center, w oparciu o usługę chmurową, co znacznie obniżyło koszty wdrożenia.

Sieć sklepów Neonet pokazała natomiast swoje wdrożenie systemu klasy Self-Service Business Intelligence (BI) w technologii chmurowej, którego zadaniem jest między innymi dostarczanie w czasie rzeczywistym wyników sprzedażowych oraz kluczowe KPI dla sprzedaży detalicznej z 260 sklepów naziemnych. Innowacja rozwiązania polega na przykład na tym, że tworzenie raportów czy dashboardów odbywa się bez udziału pracowników IT.
murzyn185.pino.pl 2018-05-14 00:00:00


Zamieszanie, które powstało wokół technologii sztucznej inteligencji, jest zupełnie zrozumiałe. Prawidłowo zastosowana, umożliwia rozwój biznesowy praktycznie bez ograniczeń. Ma jednocześnie potencjał pozwalający budować sukces w przyszłości. Sztuczna inteligencja już dziś oferuje możliwości, które miały pojawić się dopiero w przyszłości. Tym samym daje szansę na wygranie wyścigu, w którym ostatecznym celem jest w pełni "cyfrowa organizacja". Dlatego oczekuje się, że wydatki na sztuczną inteligencję i rozwiązania kognitywne będą każdego roku, aż do 2021 roku, wzrastać o 50%.

Niemniej, w miarę jak coraz więcej firm zaczyna interesować się sztuczną inteligencją, warto zwrócić uwagę na związane z nią nieodłącznie wyzwania. Sztuczna inteligencja, pomimo całego obecnego szumu, nadal znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Dlatego nie ma jednego uniwersalnego przepisu na sukces.

Z pewnością otwiera ona nieprawdopodobne możliwości biznesowe i łatwo zrozumieć, dlaczego tak wiele korporacji uruchamia projekty w tym obszarze. Jednak wszystkie firmy zmierzające w tym kierunku muszą wyznaczyć własną ścieżkę, odbiegającą od tradycyjnych strategii, które zablokują innych. Ten nowy, "inny" sposób myślenia to jedyna szansa, żeby ostatecznie zostać „cyfrowym liderem”.

WIELKIE MOŻLIWOŚCI, TO ZARAZEM WIELKIE PRZESZKODY
Największy problem, jaki dostrzegamy w wielu przedsiębiorstwach, dotyczy zrozumienia, jak wykorzystać sztuczną inteligencję. Wiele organizacji chce zastosować sztuczną inteligencję tak szybko, jak to możliwe, ale napotyka problem: nie wie, w jaki sposób wykorzystać ją do odniesienia korzyści lub zoptymalizowania określonego zadania, ze względu na złożoność IT.

Sztuczna inteligencja to przedsięwzięcie znacznie szersze niż tylko projekt IT. Właścicielami biznesowymi powinni być przedstawiciele biznesu w skali całej organizacji. Dlatego firmy powinny szukać forów dyskusyjnych i miejsc do testowania pomysłów. Na przykład w Lenovo niedawno otworzyliśmy trzy centra innowacji dla naszych klientów, w których wspólnie dyskutujemy, testujemy i wdrażamy innowacje.

Firmy, które z powodzeniem pokonają wyzwania związane z wdrażaniem technologii sztucznej inteligencji, zyskają ogromny impuls rozwojowy. Równocześnie umożliwi to rozkwit ich inicjatywy IT.

POTRZEBA EKSPERCKIEGO DORADZTWA
Sztuczna inteligencja i technologia uczenia maszynowego stają się coraz bardziej powszechne. Wiele branż już zaczyna odnosić z nich duże korzyści. Rolnictwo, nauka i opieka zdrowotna należą do tej grupy, która wykorzystując te technologie, zapewnia lepszą jakość usług i produktów. Od doskonalenia zarządzania uprawami w związku z suszą do podnoszenia skuteczności pracy radiologów - sztuczna inteligencja stanowi motor optymalizacyjny dla tych rozwiązań.

Za tymi inicjatywami kryje się definiowane programowo centrum danych, zbudowane w celu wykorzystania mocy sztucznej inteligencji. Jednak przedsiębiorstwa muszą dysponować dodatkową elastycznością, pozwalającą się dostosować. Sprowadza się to ostatecznie do tego, że technologie nie mogą utrudniać działalności biznesowej. W związku z tym bardzo ważne jest, żeby organizacje współpracowały z partnerami, którzy inwestują w obszarze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Tylko w ten sposób będą mogły maksymalnie wykorzystać swoje inicjatywy. Właśnie dlatego przyspieszamy nasze projekty związane ze sztuczną inteligencją, mające na celu generowanie nowych i wartościowych informacji dla biznesu oraz nauki.

SZTUCZNA INTELIGENCJA NAPĘDZA PRZYSZŁOŚĆ
Możliwości sztucznej inteligencji są nieograniczone. Przykładowo, uniwersytet NCSU (North Carolina State University) używa sztucznej inteligencji, aby zaoferować rolnikom pomoc w okresach suszy. Dzięki temu farmerzy mogą dostosować swoje plany uprawowe albo lepiej przygotować inwestycje. Odbywa się to za pomocą geoprzestrzennego motoru przetwarzania obrazu, który wykorzystuje dane pogodowe i uczenie maszynowe do przewidywania wpływu suszy na pola uprawne.

Aby czerpać podobne korzyści, firmy muszą mieć solidne fundamenty i dobrze rozumieć technologię. Wszystko zaczyna się od elastycznego centrum danych, które definiowane jest przez przyszłe wymagania i optymalizowane pod kątem sztucznej inteligencji. To jedyne podejście pozwalające obsłużyć ogromne ilości danych niezbędnych dla wszystkich modeli sztucznej inteligencji.

Tylko właściwa infrastruktura, w połączeniu z nowym sposobem myślenia, pozwoli firmom wyróżnić się dziś na tle konkurencji.

Źródło: www.computerworld.pl